בואו נדבר על השראה

תמרי סלונים ליבס התחילה את דרכה כמעצבת אופנה. היום היא בלוגרית Tamari & me, מרצה, מנחת סדנאות חזון והשראה ויועצת פינטרסט לעסקים ולקוחות פרטיים. אבל בעיקר היא אישה שכולה השראה. הנה במילים שלה:

עברתי לבית שלי באוגוסט.
זהו בית בשכירות, ששכרתי מזוג שאני מאוד אוהבת שנסע לארה"ב.
והבית הזה לא הגיע אליי סתם…

אני יקומיסית בהגדרה, אחת שמאמינה שהיקום מקשיב לנו, מתזמן לנו מביא לנו דברים אם רק נדע לבקש אותם ממנו.
בדיוק לפני שנה ביקשתי מהיקום לגור מול החברה הכי טובה שלי לאחר שינוי גדול מאוד ומטלטל שעברתי השנה בחיי.
יום לאחר שסיפרתי ליקום ולה שאני רוצה לגור לידה, היא הודיעה לי שהזוג שגר בבית מולה נוסע לשלוש שנים לארה"ב.
מולך? את בטוחה?  כן הבית מולי.
היקום הקשיב לי תוך פחות מיממה ותיזמן לי את הבית הזה.
וכל מה שקרה איתו מאז הוא רצף של תזמונים מופלאים ומתנות שקיבלתי לחיי.
הבית הזה שלי. אלו היו המילים שהלב שלי אמר בשנייה שנכנסתי אליו.
היה ברור לי שהוא שלי. האנרגיה הטובה שלו, האור שחודר מבעד לחלונות, החברה הכי טובה שלי שגרה מולי, בית שכל כולו חיבוק שכל כך הייתי צריכה וזקוקה לו השנה.
ידעתי עוד הרבה לפני, שהמרתף בבית יהפוך לחלום – לסטודיו שלי. ספוג בהשראה ובכל החזון שלי. סטודיו שיהיה הרחם שלי, בית לכל הסדנאות והמפגשים שאני עושה ומתכננת לעשות. מקום שאוכל להתנתק בו בכל רגע נתון ממה שקורה לי בעולם האמיתי. מקום להתמקדות, מקום של קסמים.
אני עומדת בחלל הגדול של המרתף ושואלת את עצמי מה עושים אתו? חשוך, הכי לא מזמין בעולם. תשעים מטר של כלום…מרתף של קבלן הכי פשוט שיש.
אני באה מתחום של עיצוב וסידרתי לא מעט בתים בחיי. אבל הפעם באמת לא ידעתי מה לעשות שם. הייתי אובדת עצות. 

חודשיים קודם אני מפרסמת בקבוצת הפייסבוק של אבן יהודה את ההודעה החודשית שלי…"למי יש מגזינים למסירה" …עונה לי בחורה שאני לא מכירה ששמה קרן פז.
זוכרים את היקום והתזמונים? אז זה זה!
נפגשתי עם קרן לקפה…מגזינים לא קיבלתי ממנה עד היום,  אבל זכיתי בחברה חדשה לחיי וידעתי שהיא המיועדת לי לעצב את הסטודיו ולחשוב איתי מה עושים עם כל החלל הזה…הסתבר לי שקרן היא מעצבת פנים כל כך מוכשרת ובעלת הסטודיו לעיצוב 
Quick Design
 "אני רוצה מקום שכשאנשים ירדו אליו הם יהיו בניתוק מהעולם לכמה שעות. מקום של קסמים, של השראה משהו אחר עולם אחר" אמרתי לקרן, וזה בדיוק מה שנוצר שם.

הדבר הראשון שקרן אמרה לי : זה המרתף שלך והסיפור שלך. אני כאן בשביל לעזור לך להגשים את הסיפור שלך במינימום הוצאות ובזמן הכי קצר שנוכל. זה מקום של השראה וסדנאות על השראה וחזון אז רק מתבקש שיהיה לזה מקום דומיננטי.
היא הגתה את הרעיון המופלא של קיר מרכזי וגדול שהפך ללוח חזון והשראה בשחור לבן תוך שבוע. מדובר על קיר שגודלו 2.70/3.00 מטר וזה לוח ההשראה והחזון הגדול ביותר שעבדתי עליו בחיי.
זה קיר שמספר את הסיפור שלי בתמונות.
מהלך העבודה עליו היה מרתק. שבוע שלם של טירוף חושים. איבוד זמן טוטאלי. אני יושבת על הרצפה באמצע החלל העצום הזה וכולי מוקפת עשרות מגזינים תמונות…קרעי תמונות מספריים דבק…והסיפור שלי.
כל מקטע בו הוא נושא אחר למרות שזר לא יבין זאת במבט אליו.
רב הנסתר בו מהגלוי כמו כתב סתרים. הקיר הזה היה מעבר ליצירה שבו והעשייה המאתגרת, סוג של הסחת דעת עבורי עם המעבר לבית.
בזקתי בו 2 צבעים בצורה הכי אקראית …טורכיז וכתום. ובעצם משם התחיל סיפור הקיר הטורכיזי שלידו.
הקיר הזה הוא הלב של המרתף. הוא מלא באנרגיה שלי.

את השולחן העצום והמקסים שממלא את החלל המרכזי קרן הגתה ויצרה יחד עם הנגר המחונן אורן סולומון לאחר שהיא הבינה במדויק את הצרכים שלי לסדנאות ובכלל להמשך התוכניות העתידיות שלי בסטודיו.
שולחן שכולו קורא לעבודה ולהשראה. קדמו לו הרבה רעיונות והצעות, אבל כשקרן הבינה את הדיוק לצרכים שמניתי בפניה היא דייקה בעצמה את הרעיון לחומר ממנו הוא יומר, לפונקציונליות שלו, לגודל… התוצאה מושלמת מבחינתי.

אחד הדברים הכי חשובים שלמדתי בתהליך עם קרן זה לא למהר. כל דבר רציתי שיקרה כבר, שמהר מהר יהיה פתרון. שמהר אראה תוצאה.
והיא אמרה לי…חכי. תני לדברים לשקוע ואת תראי שכל פעם תוסיפי עוד ועוד דברים לסטודיו. יהיו פתרונות להכל.
מה שאנחנו יוצרות כאן עכשיו זו רק התפאורה. מלבד הקיר הטורכיזי קרן הציעה לצבוע את הקיר שיורדים לסטודיו בצבע גיר שחור. עליו קשקשו כל ילדיי וחבריהם קשקושים וגרפיטי בגיר לבן. נוצר קיר מרתק שנותן הקדמה נפלאה לירידה לסטודיו.

את המרתף צבעתי בעצמי. שישי שבת..לילות. כל שכבה קיבלה אישור מקרן. כל שינוי צבע. כל פרט.
קרן צדקה כל כך. אני מוצאת את עצמי כל פעם מוסיפה למרתף עוד משהו. כל פינה שם מתמלאת בהשראה חדשה. בלוחות חדשים, בתמונות על הקיר בקישוטים שאני מוצאת…ובהמון א-נשים שבאים לקבל שם השראה.
המרתף מבחינתי הוא לופט שבסופו של דבר כל פינה בו היא פיסה ממני.מורכב מהדברים שאני אוהבת, שנותנים לי השראה ביום יום. סמלים שאני קשורה אליהם מאוד שמופיעים שם הרבה…וכמובן תמונות תמונות תמונות ומילים שהחיבור בינם ללא ספק הוא הדי אן איי הכי עמוק שלי משם מתחיל הכל.
בסופו של דבר הסטודיו יוצר ביחד לוח השראה אחד שלם שהנושא שלו הוא תמרי 🙂

הבלוגרית חברתי נתלי תמיר הגתה לא מזמן את צמד המילים הקסום מעבדת השראה. והעניקה לי אותו.
לא יכול להיות משהו שיותר מדייק את הסטודיו שלי. זה בדיוק מה שקורה שם. מעבדת השראה מרתקת שמביאה את המילה השראה למקום הכי בראשיתי ועמוק שלה.
הסטודיו נהיה בית חם ומחבק לסדנאות שלי, וכל פעם נולדת בו עוד סדנה ועוד רעיון למפגשים. ערבי קבוצת הפייסבוק שלי מתקיימים שם, מפגשי עבודה, סדנאות לחברות עסקיות, סדנאות בת מצווה ומה לא.

אז מה זו השראה עבורי…המילה של החיים שלי ואצלי היא מתחילה בעיניים. ובמילים. כמעט כל דבר שאני רואה מתורגם למילה או לתמונה ויוצר משהו חדש ומסקרן. השראה חדשה.
מבחינתי…
השראה זה לשכוח כדי ליצור משהו חדש
לשכוח אין הכוונה למחוק…לפעמים צריך להתרחק, להתנתק קצת מהמקום שלנו בחיים.
זה לא תמיד קל… אבל כל זאת על מנת שנוכל לעבור שינוי, ליצור, ליצוק… משהו חדש ואחר לחיים שלנו. השראה חדשה.

וזה יכול להיות  בכל תחום שנבחר שאנחנו זקוקים בו לשינוי.

ואם התמלאתם השראה ואתם רוצים עוד. ואם מתחשק לכם להירשם ממש עכשיו (אנחנו יודעות שמדגדג לכם) לסדנה במעבדת ההשראה של תמרי, שלחו לה מייל תמסרו ד"ש מהביתה ותוכלו לקבל 20% הנחה. תמרי מייעצת ומדריכה על רשת הפינטרסט לאנשים פרטיים ומתמחה בבניית פרופילים לחברות. תציצו בפרופיל הפינטרסט שלה. אם זה מה שמעניין אתכם היא תגריל בין הפונים שעת יעוץ פינטרסט מתנה בשווי 350 ש"ח. הכי שווה לא?

צילום הסטודיו: תמרי סלונים ליבס (וזה לא היה פשוט בכלל!)

ההשראה שלנו היא אתם. אז תמשיכו לבקר לקרוא ואם תשאירו לנו פה ממש למטה כמה מילים על הדברים שיוצרים אצלכם השראה תשמחו אותנו במיוחד.
המשך שבוע מלא השראה.